котик

пʼятниця, 22 травня 2015 р.

ВПЕРШЕ В КРАЇНІ ЧИТАЛІЇ…
Подорожувати можна не лише країнами, містами, селами. Можна подорожувати і бібліотекою, бо в ній чимало цікавого, непізнаного, невідомого. А дізнаватись про щось нове завжди корисно.
І перше, про що дізнались вихованці середньої групи НВК «Гелікон» (вихователі-методисти Наталія Парфенчик та Лідія Супруненко), завітавши до бібліотеки, - що таке бібліотека. А ще було знайомство з правилами користування, читацьким формуляром, літературними героями, книжковими виставками, книжковою лікарнею.  Та найбільшу зацікавленість викликали, звичайно ж, книги та журнали для малят.
Ставши читачами, діти роблять перші кроки в країну Читалію, де кращими їх друзями і помічниками будуть бібліотекарі.

                                         Зоя Єщенко, провідний бібліотекар районної бібліотеки для дітей

вівторок, 19 травня 2015 р.

Юний друже!
Хочеш відчути себе одночасно у ролі сценариста, режисера, оператора або продюсера?
Тоді візьми участь у обласному конкурсі рекламних відеосюжетів
«КНИГИ  - ЦЕ КЛАСНО! ЧИТАТИ  - ЦЕ КРУТО!»
За допомогою відеокамери, фотоапарата, смартфона або мобільного телефона створи власний відеокліп, репортаж, або інтерв’ю
тривалістю 1 -3 хвилини
 та запиши на диск.
Миргородська районна бібліотека для дітей чекає твої роботи до
1 серпня 2015 року.

БАЖАЄМО УСПІХІВ!
Поговоримо про травень.
У травневий у танок
Заплітається вінок.
                                                                                       Ой, Вулице, заспівай,
                                                                                       Мене вдома не чекай.

Якому б місяцеві ми не співали хвалу (а кожен з них заслуговує на це), та останній весняний брат все-таки має особливі заслуги. Незважаючи на круті примхи природи, саме цей час вона постає в усій своїй красі.  Навколишній  світ немовби  святкує свою молодість буйним цвітінням трав, багатоголоссям пташиного царства.
Саме такого світлого дня до районної бібліотеки для дітей завітали учні 3 класу ЗОШ №1 ім. П. Мирного (вихователь Віра Марченко), щоб дізнатися багато цікавого про травень.
З допомогою бібліотекаря діти пізнали, звідки пішла назва місяця, дослідили особливості весняних польових робіт. Більше уваги учні приділили святам травня. З бесіди про Трійцю вони дізнались, звідки бере початок свято, як його святкували наші батьки та діди. А провідний бібліотекар Зоя Єщенко поділилася власними спогадами святкування Трійці і розказала дітям,  як раніше на селі ставили «Віху», які дійства при цьому проводились.
Не оминули діти своєю увагою і інші свята  останнього місяця весни:   1 Травня, День Перемоги, День Матері, День сім’ї. Останньому школярі  приділили  найбільшу увагу. Вони розповіли про традиції і обереги власних сімей, прослухали повчальну казку «Дуб». На завершення  діти взяли участь у вікторині, конкурсі загадок та намалювали букет, який подарували на «День сім’ї» своїй класній мамі.
                                Алла Савчук, бібліотекар Миргородської районної бібліотеки для дітей

пʼятниця, 8 травня 2015 р.

Нічого  вищого нема, окрім святого ймення Мама!
                                                                                                       Якось    я спитала у Весни:
                                                                                                       «Ти  чому приходиш, поясни?»
                                                                                                       І весна мені сказала прямо:       
                                                                                                       «Поспішаю я на свято мами!»
          Найдорожчою людиною в нашому житті завжди була, є й буде мама. З нею ми відкрили для себе світ. Перші кроки зроблено, тримаючись за мамині надійні руки. Перша пісня – мамина. Першу іграшку подала мама,  і перша  порада теж мамина.                                 
           Мама найдорожча, найкраща та єдина. Мама ласкава, ніжна та добра. Вона завжди поруч.
            Мама… В  усі часи всі народи повязували з нею найсокровенніше, возвеличували Її як найбільшу святиню.
            Ще на початку минулого століття травень називали місяцем Божої Матері. Першого тижня і дорослі, і діти несли до церкви квіти, співали пісні, в яких славили жінку.
            Вперше організувала День матері американка з Філадельфії Анна Джервіс 1910 року. В Україну це свято прийшло 1929 року. Відтоді в другу неділю травня День матері відзначають в усьому світі.
            Цього року Всесвітній день матері припадає на 10 травня. А напередодні в районній бібліотеці для дітей відбулося свято «Люба, мила, рідна моя мама». В бібліотеку завітали учні 5-б класу гімназії № 6 разом з класоводом Світланою Пасічник.
            Учні разом   з мамами грали в ігри, були учасниками різних конкурсів.
 
 Матусі в нагороду за свою любов отримали безліч компліментів, серед яких – трудолюбива, справедлива, мудра, сердечна, класна, прикольна, добра, лагідна, ласкава, весела, модна. А своїй класній мамі діти побажали ставити кращі оцінки, возити на екскурсії, побільше відпочивати і гарно заробляти. Всі разом вони намалювали букет квітів для мам і подарували класному керівнику - своїй класній мамі.
            Школярів зацікавила книжкова виставка «Ми будем славити віками ту жінку, що зоветься  Мама», на якій представлені матеріали з історії свята, пісні та вірші, кольорові ілюстрації.  
            Дуже цікавою була  лялькова вистава «Золоте курчатко», зіграна учнями  Дімою Макухою (Вовк), Сонею Борисовою (Лисиця), Анею Матюхою (Курчатко) та бібліотекарями районної бібліотеки для дітей.
            А закінчилося свято  словами ведучої: «Даруймо   ж завжди своїм мамам тільки хвилини радості, бо від  нашого тепла стане теплішим і добрішим світ». Тож присутні всі разом продекламували:
          « Хай завжди буде сонце,
Хай завжди буде небо,
Хай завжди буде мама,
                                                           Хай завжди буду я.»

                                                     Катерина Яневич, бібліотекар І категорії районної бібліотеки для дітей    

четвер, 7 травня 2015 р.

Все пам'ятає батьківська  земля: і грім гармат, і Перемоги день...  
     Весна іде, і переможним кроком
 В тюльпановому вічному вогні
             Йде травень крізь хвилини, дні і роки,
                                           Несе нащадкам спогади свої.

         І хоч все далі відходять грізні роки Другої Світової війни,  та не згасає пам’ять про тих, чия молодість була обпалена війною. Сьогодні у вестибюлі центральної районної бібліотеки розгорнуто виставку дитячого малюнка «Все пам'ятає батьківська  земля: і грім гармат, і Перемоги день» в рамках проекту «Бібліотеки Миргородщини презентують…» Юні користувачі Бакумівської, Біликівської, Верхньобудаківської, Гаркушинської, Єрківської, Кибинської, Комишнянської, Полив’янської, Солонцівської, Шахворостівської бібліотек віддали данину  пам’яті тим, хто відчув на собі сирі окопи і бліндажі, голод і холод, хворобі і рани, хто віддав життя на фронтах Другої Світової війни.
                          Валентина Зінченко – заступник директора Миргородської ЦБС