котик

середу, 6 грудня 2017 р.

Хто питає, той не блудить…
Ми звикли подорожувати автомобілем, автобусом, залізницею або літаком. Та наші пращури користувалися зовсім іншим транспортом – волами. І вимірювали довжину та відстань не звичними нам кілометрами, метрами чи сантиметрами, а милями, верстами, ліктями, пальцями, дюймами, вершками, долонями чи п’ядями. І орієнтувалися в своїх подорожах не GPS-навігатором, а Чумацьким шляхом.
         Щоб ближче познайомитись із старовинними мірами довжини та відстані, юні читачі районної бібліотеки для дітей, учні 3-Б класу ЗОШ І-ІІІст. ім. Панаса Мирного (класовод Тетяна Войтенко), вирушили в подорож своїм рідним краєм разом з чумаками для знайомства з видатними особистостями та місцями Миргородщини. Для цього вони змайстрували воза, вивчили зоряну карту Чумацького Шляху та озброїлись гаслом «Працюємо активно, рахуємо колективно, задачі, приклади розв’язуємо, логіку, творчість розвиваємо».


         В дорозі їх чекало чимало пригод і цікавих зустрічей. Подорожні Димов Артем та Радченко Владислав розповіли про козацький віз і Чумацький Шлях. На кожному етапі подорожі учнів чекали випробування: виготовити козацький віз, розгадати ребус, виміряти старовинними мірами довжину стрічки, відстань до населених пунктів: до Трудолюба, де живе коваль Олег Пилипенко, до зоопарку в Попівці, до Опішні, де виготовляють глиняний посуд, до Дібрівки, де жив видатний наїзник Михайло Стасенко та його вихованець кінь Гільдієць, до Великих Сорочинець на ярмарок та до різьбяра Юрій Моха, що проживає в Миргороді.
         І, звичайно ж, як справжні козаки, на всіх привалах мандрівники не сумували, бо відпочинку без пісні і танцю не буває.
                  Алла Савчук, бібліотекар Миргородської районної бібліотеки для дітей

Немає коментарів:

Дописати коментар