котик

четвер, 27 лютого 2020 р.


«Масниця прийшла, млинців принесла!»
Прийшла пора Зимі на північ повертатись,
     Тож хоче вона з нами попрощатись.
                                              Дарує Масницю нам на прощання –
                                    Свято веселе зимове, останнє.
Всі ми з нетерпінням чекаємо приходу весни. Адже весна - це відродження природи, відновлення всього живого. Колись, у далеку давнину, з весною пов'язували початок нового року й урочисто зустрічали зеленокосу красуню. Проте не годилося зустрічати нову пору року, не попрощавшись із попередньою і не подякувавши їй. Тож весняні свята в Україні відкривало свято проводів зими. Своєрідною умовною межею між зимою та весною було свято Масниці, що тривало цілий тиждень. Та найсмачнішою серед них була середа, коли у всіх родинах до столу подавали вареники із сиром, млинці, оладки, різні пиріжки, а найвеселішим – четвер, що приносив із собою цілу торбу різних розваг, веселощів та змагань.





Саме в ці дні в районній бібліотеці для дітей святкували Масницю вихованці третіх класів групи продовженого дня ЗСШ №5 (вихователь Інна Сусоля) та учні 3-В класу гімназії №6 імені Т.Г. Шевченка (класовод Юлія Шульгіна). Ведучі Алла Савчук та Зоя Єщенко познайомили учасників з історією, традиціями та звичаями святкування, Валентина Зінченко провела для всіх учасників майстер-клас із виготовлення Масниці з соломи. А потім почалися розваги.





















До речі, чи знаєте ви, чому святкують Масницю так гамірно, галасливо і весело? А це для того, щоб розбудити землю. Тому, святкуючи, не можна  не стримувати своїх емоцій. Саме так і вчинили учасники свята. Всі разом обрали дівчаток, які виконували роль Масниці, прикрасили їх хустинками, заплели коси із стрічок, одягли намисто з бубликів та оголосили капітанами команд. Команди ж намагались якнайшвидше побороти Зиму – спочатку збудували снігові фортеці, а потім їх зруйнували, тим самим допомігши Весні здолати Зиму.






Та й подякувати Зимі за чудові свята і розваги діти не забули. Згадавши найвеселіше свято зимового циклу Новий рік, зробили з млинців за допомогою зубів імпровізовані сніжинки. А потім позмагались, хто ж найшвидше з’їсть головний символ свята, що символізує собою прихід весни, сонця і тепла. А щоб весна не забарилась, порадували її «Подоляночкою».  








          Зоя Єщенко, провідний бібліотекар Миргородської районної бібліотеки для дітей



Немає коментарів:

Дописати коментар