котик

четвер, 12 листопада 2020 р.

 

У пошуках скарбів

            13 листопада 1850 року народився Роберт Льюїс Стівенсон – англійський письменник  шотландського походження, один з кращих авторів пригодницького жанру, який зробив величезний внесок у світову літературу.

         З нагоди цієї події в Миргородській районній бібліотеці для дітей функціонує викладка літератури «У пошуках скарбів», на якій представлені як  твори самого автора, так і книга А.Кокотюхи про дитинство письменника.

         Народився Роберт Стівенсон у родині морського інженера. З діда-прадіда Стівенсони були будівниками маяків і винахідниками. Головною справою життя Томаса Стівенсона, батька письменника, було будівництво маяка Скеррівор. Близкість моря, вітрила і хвилі, суворі рифи – все це згодом позначиться на творчості письменника. Єдина і вкрай хвороблива дитина, він протягом усього життя слабував на сухоти і ніколи не почував себе цілком здоровим. Після 13 років здоровя хлопчика трохи зміцніло, і його влаштували на навчання до закритої школи. Поїздки по Шотландії під час літніх канікул залишили глибокий слід у душі хлопця: розповіді про корабельні аварії, невблаганні буруни, гірські вершини розвивали уяву майбутнього письменника. Стівенсон палко полюбив рідний край, його природу та історію. Згодом він напише про Шотландію оповідання та нариси, вірші та романи, підготує обробки народних вірувань.

         Роберт Стівенсон написав багато романів. Його твори романтичні, сповнені екзотики, мрій про щастя. Але світову славу йому приносить роман «Острів скарбів», який було визнано зразком пригодницької літератури.

         Але знаєте, що цікаво? Довгий час люди думали, що всю цю історію, описану в романі «Острів скарбів», письменник просто вигадав. Та це, виявляється, зовсім не так!

         Справа в тому, що описаний Стівенсоном Острів скарбів дуже схожий на інший, справжній, який називається Хувентуд (в перекладі острів Молоді). Він знаходиться за 70 кілометрів на південь від Куби і раніше мав назву Пінос.

         Мабуть, Стівенсон використовував легенди про піратів, які дуже часто навідували Пінос, адже цілих 300 років він був їхнім пристанищем.

         Цікаво, що коли письменник писав свій роман, то він читав записки найвідоміших піратів минулого. В 40-х роках 20-го століття люди придумали для Піноса іншу, неофіційну назву – острів Скарбів. А справа в тому, що саме сюди відправлялись багаточисленні шукачі піратських скарбів.

         Тож любі діти! Запрошуємо вас до нашої бібліотеки, щоб познайомитися з творами Р. Стівенсона або перечитати їх ще раз, адже кожна сторінка в них дихає романтикою мандрів і авантюр. А це дуже цікаво!!!

                                              Катерина Яневич, бібліотекар І категорії районної бібліотеки для дітей

Немає коментарів:

Дописати коментар